facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem od społeczności akademickiej

Społeczność akademicka województwa śląskiego zaprasza we środę 14 kwietnia 2010 r. o godz. 12.00 do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, w której odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Mszę św. koncelebrował będzie metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

W wydarzeniu udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. studenckich i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski oraz prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Czesław Martysz.

Wśród 96 ofiar katastrofy prezydenckiego Tu-154 byli absolwenci śląskich uczelni: Krystyna Bochenek (Uniwersytet Śląski), Grzegorz Dolniak (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) i Sławomir Skrzypek (Politechnika Śląska). Na pokładzie znalazło się dwoje pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego: kustosz Ewa Bąkowska oraz dr Andrzej Kremer, adiunkt w Katedrze Prawa Rzymskiego. W żałobie pogrążony jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego JM Rektor ks. prof. Ryszard Rumianek podróżował prezydenckim samolotem.

Od godz. 11.00 do godz. 14.00 JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś ogłasza godziny rektorskie dla wszystkich pracowników i studentów pragnących wziąć udział w uroczystości.