„Moja wiedza może pomóc Ziemi. Gry i zabawy ekologiczne” w ramach „Śląskiej Nocy Naukowców”

W ramach „Śląskiej Nocy Naukowców” prof. UŚ dr hab. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzi zajęcia pt. „Moja wiedza może pomóc Ziemi. Gry i zabawy ekologiczne”. Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny zarejestrować się na stronie internetowej „Śląskiej Nocy Naukowców”.

Szczegóły przedsięwzięcia:

- 25 września 2009 r., godzina:

• 12.00-13.30 – grupa wiekowa: 15 – 18 lat (13.30-14.00 catering),
  • 14.00-15.30 – grupa wiekowa: 10 – 14 lat (15.30-16.00 catering)

- miejsce: Akademia Ekonomiczna w Katowicach, ul. Bogucicka 14 a, budynek F

- sylwetka naukowca: prof. UŚ dr hab. Piotr Skubała, pracownik Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się ekologią glebowych roztoczy (Acari), a także filozofią środowiskową i eko-etyką. Edukator ekologiczny, współpracuje z organizacjami ekologicznymi, szkołami. Organizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „ZIELONO MI” w Katowicach, laureat nagrody „Zielonego Czeku” w dziedzinie edukacji ekologicznej.

- krótki opis: gry i zabawy ekologiczne. Uczestnicy spotkania (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) wezmą udział w grach i zabawach, w trakcie których będą mieli możliwość rozwinięcia swojej wrażliwości przyrodniczej i ekologicznej. Poszerzą wiedzę o problemach środowiskowych na Ziemi, poznają sposoby ich rozwiązywania, pogłębią świadomość ekologiczną.

Przykładowe konkursy i zabawy w czasie zajęć pt. "Moja wiedza może pomóc Ziemi. Gry i zabawy ekologiczne":