Mistrzostwa studentów i pracowników UŚ w półmaratonie

2 października 2011 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie rozpocznie się 7. Silesia Półmaraton. W tym roku Uniwersytet Śląski po raz pierwszy będzie partnerem zawodów i zorganizuje mistrzostwa, w których mogą wziąć udział studenci i pracownicy uczelni.

Dla zawodników śląskiej Alma Mater prowadzona będzie osobna klasyfikacja, najlepsi mogą liczyć na nagrody. We wspólnej zabawie weźmie udział prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik. USiołek, maskotka Uniwersytetu Śląskiego, zapowiedział, że również stawi się na starcie i będzie zagrzewał uczestników do walki.

Uczestnicy biegu wystartują przy hali wystaw „Kapelusz”. Trasa przebiegać będzie obok takich obiektów, jak: Rossarium (ogród różany z największą w Polsce i jedną z największych w Europie kolekcją róż), Śląski Ogród Zoologiczny, Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium i Stadion Śląski. Inicjatywa ma na celu promocję biegania i zdrowego trybu życia wśród studentów i naukowców.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu dostępne są na stronie: www.wpikw.pl oraz www.silesiapolmaraton.pl.

_____________________________________________________________________________________________________

O zawodach napisała  „Gazeta Parkowa" w artykule „Pobiegnie nawet Usiołek" 25.08.2011 r.