facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Mikołaj na Bankowej

6 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejna edycja akcji „Kulawy Mikołaj”. Jest to inicjatywa niepełnosprawnych studentów Uniwersytetu Śląskiego, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UŚ oraz Działu Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego. Akcja zorganizowana zostanie już po raz trzeci.

Wydarzenie nawiązuje do tradycyjnych obchodów Dnia Świętego Mikołaja oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 3 grudnia. Dzień ten został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, aby podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa oraz aby zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej. 

Podczas wydarzenia niepełnosprawni studenci UŚ przebrani w świąteczne stroje będą rozdawać uniwersyteckie gadżety. Grupa mikołajów przemierzająca uniwersytecki kampus ma się przyczynić m.in. do poprawy wizerunku osób niepełnosprawnych. Na deptaku ulokowane zostanie również stoisko promocyjne Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, gdzie będzie można bezpłatnie wysłać kartkę pocztową ze świątecznymi życzeniami.

O tej samej godzinie na deptaku Bankowa rozpocznie się również kolejna edycja Świątecznego Karaoke. Studenci, pracownicy i przyjaciele uczelni będą mogli spróbować swoich sił, śpiewając znane i lubiane piosenki. Polskie i zagraniczne przeboje będą rozbrzmiewać w prawdziwie zimowej i świątecznej atmosferze. Imprezę poprowadzi Angelika Dojerska, profesjonalny DJ.
 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.