„Miesiąc Praw Człowieka na Wydziale Filologicznym" - wystawa fotografii i warsztaty

W ramach projektu „Miesiąc Praw Człowieka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu", finansowanego przez stowarzyszenie Amnesty International, od 16 listopada 2009 r. do 27 listopada 2009 r. w holu głównym Centrum Dydaktyczno-Naukowego Instytutów Neofilologicznych w Sosnowcu będzie miała miejsce wystawa 35 fotografii.

Drugą integralną częścią projektu są warsztaty w językach obcych dla wybranych grup językowych (francuski, angielski, bułgarski, hiszpański), których tematem będą prawa ekonomiczne, społeczne i kulturalne. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty w języku polskim dla zainteresowanych tematyką praw człowieka (antydyskryminacja, tolerancja, stereotypy). Na styczeń 2010 r. zaplanowano konferencję informacyjną na temat aktualnej sytuacji praw człowieka na świecie.