Międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2013/2014

W niedzielę 13 października 2013 r. o godz. 18.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2013/2014. W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Podczas uroczystości zostanie wręczona nagroda „Lux ex Silesia”. Otrzyma ją ks. prof. zw. dr hab. Wincenty Myszor, wybitny patrolog i znawca tekstów gnostyckich, pierwszy dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
„Lux ex Silesia” to nagroda przyznawana osobom, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

Do udziału w uroczystości zaproszeni są wszyscy nauczyciele akademiccy, pracownicy uczelni oraz studenci.