Międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2011/2012

W niedzielę, 16 października 2011 r. o godz. 18.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2011/2012. W wydarzeniu udział wezmą: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik oraz prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Czesław Martysz.

Podczas uroczystości zostanie wręczona nagroda „Lux ex Silesia”. Otrzyma ją prof. zw. dr hab. Jan Malicki, kierownik Zakładu Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu Uniwersytetu Śląskiego oraz dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach. „Lux ex Silesia” to nagroda przyznawana osobom, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

Do udziału w uroczystości zaproszeni są wszyscy nauczyciele akademiccy, pracownicy uczelni oraz studenci.