Obchody Międzynarodowego Dnia Studenta na Uniwersytecie Śląskim

3 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta odbędzie się po raz pierwszy przegląd talentów „Voice of UŚ" dla studentów Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce w Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) i jest skierowane do osób, które chcą zaprezentować swój talent lub hobby. Podczas obchodów odbędzie się między innymi konkurs na symulatorze wyścigów samochodowych.

Od godz. 17.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbywać będzie się również spotkanie pn. „Doświadczanie Świata” orgaznizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy będą mogli przekonać się jak osoby niewidome radzą sobie z czynnościami dnia codziennego: spróbować jedzenia potraw z zasłoniętymi oczami, rozpoznać przedmioty za pomocą dotyku poruszać się z użyciem białej laski. Spotkanie będzie również okazją, by doświadczyć, w jaki sposób osoby niewidome oglądają filmy.

Organizatorem jest Centrum Obsługi Studenta. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku oraz na stronie: http://student.us.edu.pl.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.