facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Relaksu dla Mam

dziewczynka przytulająca się do brązowego misia

Fundacja Mam Marzenie zorganizowała zbiórkę pluszowych maskotek dla dzieci z oddziałów onkologicznych w całym kraju. Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego włączyli się w tę inicjatywę, której finałem będzie wręczenie zabawek małym pacjentom szpitali w Katowicach i Chorzowie 27 listopada 2017 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

plakat, na którym jest chłopiek trzymający misia, nazwa akcji i dane Fundacji Mam Marzenie

Tego dnia w Katowickim Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II oraz
w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr. Edwarda Hankego studenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego zorganizują dzieciom gry i zabawy, a także zajęcia plastyczne i muzyczne. W spotkaniu będzie uczestniczył USiołek – uniwersytecka maskotka, z którą dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcia.

Uniwersytet Śląski włącza się również w inną akcję Fundacji, jaką jest Dzień Relaksu dla Mam. Mamy dzieci leczących się w szpitalu zostaną zaproszone do strefy spa, a ich pociechy będą miały w tym czasie możliwość skorzystania z gier i zabaw przygotowanych przez studentów. Akcja zostanie przeprowadzona 25 listopada 2017 r. w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II.

plakat. na którym Małgorzata Kożuchowska trzyma kilka zielonych balonów i napis: Są marzenia do spełnienia

Szczegółowe informacje dla osób chcących wspomóc działalność Fundacji Mam Marzenie w formie wolontariatu (pdf)