Międzynarodowa konferencja pt. „Migracja – ekumenizm – integracja”

logo Wydziału Teologicznego UŚ

25 kwietnia 2019 roku na Wydziale Teologicznym UŚ rozpocznie się VIII Międzynarodowa Konferencja Ekumeniczno-Prawna pt. „Migracja – ekumenizm – integracja”, organizowana przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Facultatea de Teologie Universitatea Ovidius din Constana, Gréckokatolícka Teologická Fakulta Prešovská Univerzita v Přesove, Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Dwudniowe spotkanie odbywać się będzie w Katowicach (25 kwietnia) oraz w Brennej (26 kwietnia). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele krajowych ośrodków naukowych oraz uczeni z Austrii, Niemiec, Słowacji, Czech, Rumunii i Włoch. Podczas obrad zostaną omówione takie zagadnienia, jak:

• migracja – ekumenizm – integracja,
  • luterańska służba migrantom,
  • sentencje delfickie jako źródło otwartości na przybyszów,
  • migracja a perspektywy edukacji międzykulturowej i dialogu międzyreligijnego,
  • integracja kulturowa imigrantów jako proces dwustronny.

Program konferencji (pdf, 1,7 MB)