Międzynarodowa konferencja pt. „Fides et ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny”

06.02.2017 - 15:56, aktualizacja 06.02.2017 - 15:56
Redakcja: admin

Od 27 do 28 lutego 2017 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18) odbywać się będzie międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Fides et ratio w służbie człowiekowi choremu, czyli o spotkaniu teologii i medycyny”, zorganizowana przez Wydział Teologiczny UŚ, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Apostolstwo Chorych.

Wydarzenie otworzy JE Arcybiskup dr Wiktor Skworc, metropolita katowicki, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UŚ. Honorowy patronat nad konferencją objęli: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, JE Arcybiskup dr Wiktor Skworc, JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki oraz prezydent Katowic dr Marcin Krupa.

W programie pierwszego dnia spotkania, zaplanowano dwie sesje tematyczne dotyczące teologiczno-medycznych podstaw współpracy służby zdrowia i kościoła oraz bioetyki jako miejsca współpracy między medycyną a teologią. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. Antoni Bartoszek oraz ks. dr Maciej Basiuk z Katedry Teologii Biblijnej Starego i Nowego Testamentu.

W ramach drugiego dnia konferencji przewidziano trzy sesje tematyczne zatytułowane kolejno: „Uznanie cudu jako miejsca współpracy medycyny i teologii”, „Misje miejscem współpracy służby zdrowia i kościoła” oraz „Szpital miejscem współpracy służby zdrowia i kościoła”.