facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury”

Katowice
02.06.2017 - 03.06.2017

Samorząd Studiów Doktoranckich WNS Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności organizują Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury”, która odbędzie się 2–3.06.2017 r. w Katowicach w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a) oraz Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, przy KWK Wujek).

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem czeskim, jego przeszłością i teraźniejszością. Upamiętnia również postać Jana Patočki, rzecznika Karty 77.

Wykłady eksperckie wygłoszą Ivan Chvatík z praskiego Centrum Badań Teoretycznych oraz prof. Zdzisław Krasnodębski.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wns.us.edu.pl.