Międzynarodowa Konferencja Kanonistyczna „Kobieta w Kościele”

20 września 2013 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Kanonistyczna „Kobieta w Kościele” w 25-lecie ogłoszenia listu apostolskiego „Mulieris dignitatem”. W uroczystej inauguracji konferencji udział wezmą m.in. metropolita katowicki JE ks. abp dr Wiktor Skworc, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ ks. dr hab. Antoni Bartoszek oraz kierownik Zakładu Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Andrzej Pastwa.

Podczas konferencji omówione zostaną m.in. tematy:

• „Być kobietą... w Kościele. Postulaty istotne i nieistotne”;
  • „Nauczanie Jana Pawła II o kobietach w kontekście teologii feministycznej”;
  • „Niepokalana – kobiecość na nowo pisana”;
  • „Czy istnieje samotność w Kościele? Kilka refleksji o tożsamości kobiety konsekrowanej i niezamężnej”;
  • „Kanoniczne przygotowanie do małżeństwa: refleksja nad przygotowaniem kobiety do pełnienia zadań małżeńskich i rodzicielskich”;
  • „Ochrona macierzyństwa kobiet aktywnych zawodowo w Unii Europejskiej z uwzględnieniem nauczania Kościoła katolickiego”.

Organizatorem konferencji jest Zakład Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego UŚ.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 1 września 2013 r. na adres: agata.szymanska.15@wp.pl.