Mecz charytatywny „Senat kontra Senat”

4 czerwca 2011 r. o godz. 15.00 na stadionie GKS Katowice odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentantami Senatu RP a przedstawicielami senatów uczelni polskich. Będzie to już trzecia edycja meczu „Senat kontra Senat”, z którego dochód zostanie przeznaczony na XXI Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

Kapitanem drużyny senatów uczelni polskich będzie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, natomiast reprezentacji Senatu RP – Zbigniew Szaleniec.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w meczu udział wezmą: JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. UŚ dr hab. Zygmunt Tobor, dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Rafał Molencki, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec, prof. UŚ dr hab. Andrzej Matan z Wydziału Prawa i Administracji oraz Jacek Szymik-Kozaczko.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski, Senat RP, Fundacja im. Krystyny Bochenek, Śląski Fundusz Stypendialny im. Adama Graczyńskiego, „Gazeta Wyborcza” oraz Urząd Miejski w Katowicach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.senatkontrasenat.us.edu.pl.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Charytatywny mecz "Senat kontra Senat" w Katowicach ”. (04.06.2011)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „W charytatywnym meczu naukowcy lepsi od polityków ”. (05.06.2011)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Charytatywny mecz "Senat kontra Senat" w Katowicach”. (04.06.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „Senaty uczelni polskich pokonały 4:0 Senat RP ”. (06.06.2011).