facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Mecz charytatywny „Senat kontra Senat”

16 października 2010 r. o godz. 15.00 na stadionie miejskim im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentantami Senatu RP a przedstawicielami senatów uczelni polskich. Będzie to już druga edycja meczu „Senat kontra Senat”.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie pamięci Krystyny Bochenek, tragicznie zmarłej wicemarszałek Senatu RP. Dochód z meczu zostanie przeznaczony na XX Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

W wydarzeniu planowany jest udział: przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. zw. dr. hab. inż. Jerzego Buzka, premiera RP Donalda Tuska oraz marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny.

Kapitanem drużyny senatów uczelni polskich będzie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, natomiast kapitanem reprezentacji Senatu RP – Zbigniew Szaleniec, senator RP.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w meczu udział wezmą: JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Zygmunt Tobor, dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Rafał Molencki, prodziekan ds. rozwoju i promocji Wydziału Filologicznego prof. zw. dr hab. Marian Kisiel, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Dariusz Pawelec oraz prof. dr hab. Andrzej Matan z Wydziału Prawa i Administracji.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski, Senat RP, Fundacja im. Krystyny Bochenek, Śląski Fundusz Stypendialny im. Adama Graczyńskiego oraz Urząd Miejski w Bytomiu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Katowice oraz TVP Katowice.

Szczegóły...

Program wydarzenia

Skład drużyny Senatu RP

Skład drużyny senatów uczelni polskich

O wydarzeniu napisała Gazeta Wyborcza w dn. 11.10.2010 r., artykuł Magdaleny Warchali pt. „Naukowcy i politycy będą kopać”.

O wydarzeniu napisała Gazeta Wyborcza w dn. 12.10.2010 r., artykuł Magdaleny Warchali pt. Premier pokibicuje w Bytomiu”.

O wydarzeniu napisała Gazeta Wyborcza w dn. 13.10.2010 r., artykuł Magdaleny Warchali pt. „Naukowcy potrafią strzelać na bramkę”.

Zagrali mecz, żeby zebrać pieniądze na stypendia - TVS dn. 16.10.2010 r. Adam Szaja