facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Majówka z Uniwersytetem Śląskim i IV Piknik Absolwentów UŚ

W piątek 29 maja 2015 r. o godz. 15.00 na terenie osiedla akademickiego w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka) Uniwersytet Śląski i Stowarzyszenie Absolwentów UŚ organizują Majówkę z Uniwersytetem Śląskim i IV Piknik Absolwentów UŚ. Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W programie znajdą się: koncerty, strefa dla dzieci oraz strefa, której celem będzie  propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa. Program współtworzą: Izba Celna w Katowicach, Szkoła Policji w Katowicach, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, PZU SA, NZOZ Przychodnia „KAMED” oraz organizacje studenckie.

W strefie atrakcji znajdą się: stoisko Izby Celnej z przemycanymi okazami roślin i zwierząt oraz towarami podrabianymi, samochód do prześwietleń, pies tropiący wyroby tytoniowe, stoisko z pomiarem ciśnienia i tętna, pokazy masażu, porady dietetyka ze Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, kącik daktyloskopii, a dla najmłodszych będą zapewnione: zjeżdżalnie, dmuchane rodeo, eurobungee.

Pokazy i warsztaty:

Godz.15.30–16.00 – pokaz sprawności słuchaczy i wykładowców Szkoły Policji w Katowicach.
 

Godz. 16.00–16.30

  • pokaz umiejętności policyjnych w zakresie taktyk i technik interwencyjnych oraz uzbrojenia i wyposażenia;
  • warsztaty „Social media – czy umiesz bezpiecznie z nich korzystać?” (Koło Naukowe Komunikacji Promocyjnej i Kryzysowej Uniwersytetu Śląskiego „Komunikator”).

Celem spotkania będzie zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami z dziedziny social media, a także przedstawienie zasad korzystania z mediów społecznościowych w taki sposób, by nie działać na szkodę swoją lub innych. Uczestnicy będą mieli okazję dokonać analizy materiałów, zaproszeni zostaną również do dyskusji.


Godz. 16.30–17.00 – pokaz tresury policyjnych psów służbowych.
 

Godz. 16.30–17.30 – warsztaty w ramach treningu interpersonalnego „Poznaj siebie – sprawdź własną asertywność!” (Koło Naukowe Komunikacji Promocyjnej i Kryzysowej Uniwersytetu Śląskiego „Komunikator”).

Spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników z tematem asertywności, poznaniem własnych sposobów radzenia sobie w stresujących momentach, szczególnie tych wymagających umiejętności racjonalnego i świadomego odmawiania bez poczucia winy. Uczestnicy będą mieli okazję poznać praktyczne sposoby reagowania w sytuacjach kryzysowych, w których niezwykle ważne jest zaznaczenie własnych granic w relacjach społecznych, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Ponadto, formuła spotkania pozwoli na przełamanie barier między uczestnikami, tak aby praca odbywała się w atmosferze akceptacji, uprzejmości i poczucia bezpieczeństwa.
 

Godz. 17.30–18.15 – pokaz zastępu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.
 

Koncerty:

Godz. 15.30–16.15 – zespół z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Maczka w Katowicach.
 

Godz. 16.30–17.00 – koncert Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach działa od 1987 roku. Idea jej utworzenia wyrosła z bogatych tradycji muzykowania na instrumentach dętych na Śląsku. Wieloletnim dyrygentem Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach był prof. UŚ Stanisław Śmietana, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie puzonu prof. Feliksa Kwiatkowskiego oraz Podyplomowego Studium dla Kapelmistrzów Orkiestr Dętych. W roku akademickim 2012/13 dyrygentem Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został mgr Karol Pyka, absolwent  edukacji artystycznej Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie oraz kompozycji i aranżacji Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Orkiestra zdobyła między innymi pierwszą nagrodę z wyróżnieniem na 59. Europejskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Neerpelt  w Belgii, ma na swoim koncie liczne  koncerty, wydała również kilka płyt. 

Godz. 17.15–17.45 – koncert Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”.

Zespół powstał w 1969 roku, jego założycielami byli Józef Zielina, Władysław Byszewski oraz Stanisław Wodnicki. Od początku istnienia Zespół wyjeżdża na zagraniczne festiwale, jego występy oglądano w ponad stu krajach, między innymi Turcji, Indiach, Argentynie, Peru oraz Cyprze i Sycylii. Od 1979 roku SZPiT „Katowice” organizuje Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny..
 

Godz. 18.00–18.30 – zespół Clumsy Warlocks (Bartek Śliwa – gitara, Marek Świszczorowski – wokal, Karol Adamus – gitara basowa, Michał Huras – perkusja).

Clumsy Warlocks to istniejący od 2011 roku funkrockowy zespół z Tarnowskich Gór. Jego początek wiąże się z funkrockowymi coverami takich wykonawców, jak Red Hot Chili Peppers, Stevie Wonder czy Jimi Hendrix. Clumsy Warlocks to energetyczny wokal, solidna sekcja rytmiczna oraz porywająca gitara, która spina wszystko w dźwięczną całość.
 

Godz. 18.45–19.30 – zespół Tom Sawyer (Michał Queen Adamek – wokal, Andrzej Żelaśkiewicz – gitara, Michał Kuryś – instrumenty klawiszowe i organy Hammonda, Maciej Guzy – gitara basowa, Łukasz Golly – perkusja).

Członkowie zespołu znają się od dawna, minęło już trochę lat odkąd ich szlaki muzyczne się skrzyżowały. Od czasu do czasu mijali się na scenach rożnych zespołów i projektów. Początki ich muzycznej drogi sięgają 2002 roku. Razem dorastali muzycznie, dojrzewali do dźwięków, odkrywali siebie na nowo. Dziś dorośli do decyzji, iż warto spróbować – właśnie w tym składzie.


Godz. 19.45–20.15 – zespół Rezerwa (Dominik Hutyra – gitara basowa, Arek Piętka – wokal i gitara,
Mateusz Piętka – perkusja).
 
Rezerwa to zespół istniejący od ponad dwóch lat. Grają szybko, mocno i z przymrużeniem oka. Zaczynali od hardcore punku, ale teraz nie są przywiązani do jednego gatunku muzycznego, grają muzykę na pograniczu hardcore punku, thrash metalu, ska, a czasami nawet reggae. Mają na swoim koncie liczne koncerty, w tym występ przed zespołem Big Cyc w lipcu 2013 roku.
 

Godz. 20.30–21.30 – zespół 032 (Bartosz Bialik – śpiew, gitara, organki, inne instrumenty, Michał Laksa – bas, Michał Kurowski – skrzypce, śpiew, Adrian Fuchs – bębny, Marek Sajnóg – gitara).

032 to rockowo-folkowa grupa ze Śląska, która identyfikuje się z regionem. Inspiracje czerpie z folku z Wysp, z Kontynentu i zza Oceanu. Opiera się przede wszystkim na akustycznych brzmieniach (gitar, harmonijek, skrzypiec). 032 odnajduje się gdzieś miedzy poezją śpiewaną a rockiem, wędrując to w jedną, to w drugą stronę.
 

Informacje o transporcie:

  • Sosnowiec, budynek Wydziału Nauk o Ziemi, odjazd o godz. 14.30;

  • Katowice, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, odjazd o godz. 14.45 oraz 16.00.

Osoby, które chcą skorzystać z transportu proszone są o przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, dział/jednostka) na adres e-mail: aleksandra.kielak@us.edu.pl do 28 maja 2015 r. do godz. 15.00. Uniwersytet zapewnia transport powrotny, kursy będą się odbywały sukcesywnie, według potrzeb. Pierwszy kurs powrotny zaplanowany został na godz. 19.30.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.