Majówka z Uniwersytetem Śląskim i II Piknik Absolwentów UŚ

24 maja 2013 r. na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka 20) o godz. 15.00 rozpocznie się Majówka z Uniwersytetem Śląskim połączona z II Piknikiem Absolwentów UŚ. Do udziału w imprezie zapraszają JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik.

Na uczestników wydarzenia, które będzie odbywać się pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”, czeka wiele atrakcji.

Teren podzielono na strefy:

• zdrowia (stoiska firm partnerskich propagujących zdrowy tryb życia, ekologiczną żywność, naturalne kosmetyki),
  • biznesu (stoiska firm współpracujących z UŚ),
  • dzieci (darmowe atrakcje, m.in. eurobungee)
  • i wspomnień (m.in. plenerowa wystawa zdjęć archiwalnych, medali i orderów uniwersyteckich, dawnych insygniów rektorskich).

W programie zaplanowano także: koncerty, pokazy fitness, szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy i porady rehabilitantów na temat skutków długotrwałej pracy przy biurku. Podczas wydarzenia zaprezentują się także uczniowie IV Liceum Uniwersyteckiego im. generała Stanisława Maczka w Katowicach.

Od godziny 15.00 do 17.00 chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, która zostanie z okazji wydarzenia sprowadzona z Cieszyna. Budka fotograficzna została zaprojektowana przez studentów – członków grupy fotograficznej działającej przy Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest to nietypowy automat do robienia zdjęć, obsługiwany ręcznie i wyposażany codziennie w nowe elementy (śmieszne gadżety, maski i przebrania).

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Śląski oraz Stowarzyszenie Absolwentów UŚ.

Pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi, uczestniczący w Majówce i Pikniku Absolwentów UŚ, będą mogli zakończyć pracę o godzinie 15.00, w celu dotarcia na osiedle akademickie w Katowicach-Ligocie.

Informacja o transporcie:

• Sosnowiec, budynek Wydziału Nauk o Ziemi, odjazd o godz. 15.00;
  • Katowice, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, odjazd o godz. 15.15 oraz 16.30.

Osoby, które chcą skorzystać z transportu proszone są o przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, dział/jednostka) na adres email: aleksandra.kielak@us.edu.pl do 23 maja 2013 r. do godz. 15.00. Uniwersytet zapewnia transport powrotny, kursy będą się odbywały sukcesywnie, według potrzeb. Pierwszy kurs powrotny zaplanowany został na godz. 18.30.

Patronaty medialne

Partner Strategiczny obchodów Jubileuszu 45-lecia UŚ