LXII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

07.11.2018 - 12:20, aktualizacja 07.11.2018 - 12:20
Redakcja: admin

17 i 18 listopada 2018 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy i Giełdy Minerałów, Skał i Skamieniałości. Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na wystawie będzie można zobaczyć kolorowy i zróżnicowany pod względem form świat minerałów. Wydarzenie stanie się okazją do poznania minerałów budujących rudy metali, z których produkowane są różne metale. Będzie tez można podziwiać kamienie szlachetne w swoich naturalnych formach oraz oszlifowane w wyrobach biżuteryjnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić minerały, skamieniałości i biżuterię.

Ponadto w sobotę 17 listopada o godz. 17.00 w auli międzywydziałowej przy Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu rozpocznie się LXII edycja sesji gemmologiczno-paleontologicznej, w której programie zaplanowano trzy wykłady:

• dr Włodzimierz Łapot: „Fei Cui”,
  • Barbara Bezkorowajna-Niemiec: „Kolory Myanmar – jadeit i rubiny”,
  • dr Andrzej Boczarowski: „»Z prochu powstałeś«. Spektakl popularnonaukowy z cyklu »Ewolucja? To proste«”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: ptpnoz.wnoz.us.edu.pl.