LVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Zdjęcie: budynek Wydziału Nauk o Ziemi

Od 5 do 6 listopada 2016 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) odbędzie się LVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Wystawcy zaprezentują m.in. kolekcje polskich minerałów, skał i meteorytów oraz wyroby biżuteryjne pochodzące z krajowych i zagranicznych pracowni jubilerskich. Część z nich będzie przeznaczona na sprzedaż.

W ramach wydarzenia zaplanowano również LVIII Sesję Gemmologiczno-Paleontologiczną, w której udział wezmą m.in. pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi: dr Włodzimierz Łapot, który wygłosi wykład nt. kanadyjskich diamentów oraz dr Andrzej Boczarowski, który zaprezentuje spektakl popularnonaukowy, będący częścią wykładu pt. „Ewolucja? To proste”.

Sesja rozpocznie się w sobotę 5 listopada 2016 roku o godz. 17.00 w auli międzywydziałowej Wydziału Nauk o Ziemi.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://ptpnoz.wnoz.us.edu.pl/aktualna_gielda.htm.

Plakat wydarzenia