LVII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Giełdy minerałów na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu są wydarzeniem wyczekiwanym przez wystawców, kolekcjonerów i sympatyków gemmologii, mineralogii i paleontologii. Tegoroczna 57. edycja Międzynarodowej Wystawy i Giełdy Minerałów, Skał i Skamieniałości odbywać się będzie od 2 do 3 kwietnia 2016 roku. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić ciekawe i rzadkie minerały, skamieniałości i biżuterię.

W ramach wydarzenia zaplanowano LVII Sesję Gemmologiczno-Paleontologiczną, podczas której dr Włodzimierz Łapot wygłosi wykład pt. „Argyle – australijskie diamenty”, dr hab. Justyna Ciesielczuk oraz prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek przybliżą temat mineralogicznych nowinek z Miedzianki Sudeckiej, natomiast dr Andrzej Boczarowski przedstawi „Paleontologiczny spektakl popularnonaukowy”.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie: ptpnoz.wnoz.us.edu.pl/sosnowieckie_gieldy.