Kondolencje przewodniczącego KRASP w związku z zamachami terrorystycznymi we Francji

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś złożył kondolencje przewodniczącemu CPU – Francuskiej Konferencji Rektorów Uniwersytetów prof. J.L. Salzmannowi w związku z zamachami terrorystycznymi we Francji.

Drogi Panie Przewodniczący, Drogi Przyjacielu,

w obliczu barbarzyńskiego zamachu, którego ofiarą stało się Charlie Hebdo, oraz kolejnych ataków terrorystycznych, wyrażamy nasze najwyższe oburzenie i pełną solidarność z naszymi francuskimi przyjaciółmi.

Potępiamy z całej naszej siły te straszne zbrodnie, które naruszają wartości fundamentalne naszych społeczeństw, wolności myśli i wolności słowa.

Przyłączamy się do zbiorowego hołdu, jaki Francja oddaje tym, którzy zostali brutalnie zamordowani, ponieważ droga im była wolność, i przekazujemy nasze kondolencje rodzinom ofiar.

I, w tych momentach osłupienia, bólu, refleksji i buntu, mówimy, że my także, uniwersytety i środowiska akademickie, jesteśmy wszyscy Charlie!

Solidarnie,
Wiesław Banyś