LIII Wiosenna Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

5 i 6 kwietnia 2014 r. od godz. 10.00 do 17.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie pięćdziesiąta trzecia giełda minerałów. Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na giełdzie można będzie podziwiać unikalne kolekcje różnych grup minerałów, skał, a także meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Niektórzy z nich oferują swoje własne wyroby jubilerskie wykonane z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić minerały, skamieniałości i biżuterię.

fot. Jerzy Cabała fot. Jerzy Cabała  fot. Jerzy Cabała

W ramach wydarzenia 5 kwietnia o godz. 17.00 w auli międzywydziałowej Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu odbędzie się również sesja popularnonaukowa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://ptpnoz.wnoz.us.edu.pl/sosnowieckie_gieldy.htm.

Fot. dr hab. Jerzy Cabała