Li Yinan z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych gościem UŚ

Do 14 listopada 2011 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie cykl wykładów i seminariów prowadzonych przez Li Yinan z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych w Chinach. Li Yinan jest doktorantką na Wydziale Filologicznym UŚ, pracę doktorską na temat recepcji literatury polskiej w Chinach pisze pod kierunkiem prof. UŚ dr. hab. Romualda Cudaka z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. Seminaria są zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich.

5 listopada Li Yinan spotkała się ze słuchaczami Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego, prowadziła zajęcia na temat polonistyki w Chinach i odbioru polskiej literatury popularnej w Chinach.

W środę 9 listopada spotka się ze studentami kulturoznawstwa i poprowadzi dwa seminaria (o godz. 8.00 i 9.45)
na temat historii Chin, roli cesarzowych chińskich, wagi chińskich wynalazków i różnic kulturowych pomiędzy Polską a Chinami.

W kolejną środę, 16 listopada, o godz. 9.45 dla studentów polonistyki I stopnia odbędzie się seminarium na temat komunikacji międzykulturowej.

Z kolei w czwartek 10 listopada (o godz. 11.30 w Katowicach) i 14 listopada (o godz. 13.15 w Rybniku) Li Yinan będzie mówić o językach/dialektach chińskich i pokazywać podobieństwa i różnice polskiej i chińskiej rzeczywistości językowej.

W czwartkowe popołudnie 10 listopada odbędzie się wykład Li Yinan, prowadzony w języku chińskim dla chińskich studentów kursu przygotowawczego – organizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej na zlecenie Akademii Muzycznej na temat specyfiki języka polskiego.