Letnia Akademia Gier w Cieszynie

Od 17 czerwca 2013 r. studenci kierunków i specjalności SPRINT (studia w zakresie produkcji rozrywki interaktywnej, realizowane przez Uniwersytet Śląski) uczestniczą w Letniej Akademii Gier, odbywającej się w Cieszynie. W warsztatach udział biorą studenci kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnych (Sprint-Art), informatyka (Sprint-Code), a także specjalności – projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (Sprint-Write). Warsztaty prowadzą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego oraz specjaliści z firm branży gier komputerowych i wideo: The Farm51, Incuvo oraz Tabasco Interactive.

Letnia Akademia Gier zakończy się 21 czerwca 2013 r. spotkaniem z władzami uczelni oraz wydziałów prowadzących projekt SPRINT: Wydziału Artystycznego, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 10.00 udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.