facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Laur Studencki UŚ laureatem nagrody ProJuvenes 2017

logo konkursu ProJuvenes

W sobotę 25 listopada 2017 roku na Politechnice Warszawskiej rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego ProJuvenes. Piąta edycja zorganizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej konkursu miała na celu promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz wyróżnienie osób, organizacji, a także instytucji przyjaznych studentom i wspierających ich rozwój.

Nagrody przyznano w trzech głównych kategoriach: studenckiej, dla osobowości i dla podmiotów. W pierwszej z nich laureatów wyłonili internauci wspólnie z kapitułą konkursu ProJuvenes. Nagrodzono osiem inicjatyw studenckich. Nagrodę ProJuvenes w kategorii kultura studencka otrzymali inicjatorzy X edycji Lauru Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego.

Ponadto wyróżnione zostały: Kortowiada (najlepsze polskie juwenalia), Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji Politechniki Łódzkiej (najlepsze koło naukowe), twórcy łazika marsjańskiego Scorpio X (studencka innowacja), Centrum Mediów AGH (media studenckie), Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada” oraz Studencka Liga Piątek Piłkarskich UMK (sport studencki), wyjazdy dla żaków TRIP (studencki projekt), a także Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL (studia bez barier).

Kapituła konkursu ProJuvenes przyznała również laury w kategorii nagród dla osobowości i podmiotów. W tej pierwszej wyłoniono pięcioro zwycięzców. Za prostudenckiego dziennikarza uznano Urszulę Mirowską-Łoskot z „Dziennika Gazety Prawnej”. Z kolei nagrodę w kategorii przyjaciel samorządności studenckiej otrzymał mec. Marcin Chałupka. Prof. Tomasza Królikowskiego jury uznało za prostudencki autorytet, a nagrodą w kategorii kobieta sukcesu została uhonorowana Hanna Kujawska. Za autorytet w dziedzinie przedsiębiorczości uznano natomiast Marcina Chludzińskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono także pięć instytucji. W kategorii wsparcie i rozwój laur trafił do S&O Partners, NGO – Fundacji Republikańskiej, za prostudencką firmę uznano Scanmed SA, zaś za instytucję przyjazną młodym – Bank Pekao SA. Z kolei zwycięzcą w kategorii prostudencki program edukacyjny okazał się projekt sektorowy „Bankowcy dla Edukacji”.

W tym roku przyznano też jedną nagrodę specjalną – Studencką Siłę Tradycji, którą otrzymał Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej w roku 60-lecia swojego istnienia.

Szczegółowe informacje na temat ProJuvenes 2017 znaleźć można na stronie: http://projuvenes.psrp.org.pl.

Napisali o tym: