Latający Uniwersytet Śląski w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie

09.06.2017 - 11:48 aktualizacja 09.06.2017 - 11:48
Redakcja: admin

Latający Uniwersytet Śląski jest inicjatywą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Nazwa nawiązuje do nieformalnych instytucji działających na ziemiach polskich w XIX i XX wieku, słynących ze zmieniających się miejsc wykładów. Latający Uniwersytet Śląski to inspirujący wykładowcy, interesujące zajęcia i nowoczesne techniki nauczania, dzięki którym uczniowie skutecznie powtórzą materiał i poszerzą swoją wiedzę.

13 czerwca 2017 roku Latający Uniwersytet Śląski będzie gościł w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie. Zajęcia poprowadzą: dr hab. Armand Cholewka z Zakładu Fizyki Medycznej, mgr inż. Anna Zalewska z Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, dr Marcin Maciołek z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz mgr Michał Kurka z Telewizji Internetowej Uniwersytetu Śląskiego. Na stoisku informacyjnym UŚ młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

slider