Kurs savoir-vivre’u dla młodzieży

Zdjęcie: budynek rektoratu Uniwersytetu Śląskiego

Najlepsi uczniowie ze szkół współpracujących z Uniwersytetem Śląskim wzięli udział w kursie savoir-vivre’u, organizowanym dla nich przez śląską uczelnię. Szkolenie dotyczące etykiety odbyło się 9 kwietnia 2018 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12). Zajęcia poprowadził dr Andrzej Szteliga, specjalista m.in. w zakresie dyplomacji ekonomicznej, bilateralnej i multilateralnej, który jest również wykładowcą protokołu dyplomatycznego i etykiety w Akademii Dyplomacji Uniwersytetu Śląskiego.

Prowadzący szkolenie dr Andrzej Szteliga

fot. Dział Promocji UŚ

Podczas warsztatów omówione zostały: klasyczne zasady savoir-vivre’u (w tym powitania i pożegnania, prezentacja, tytułowanie, zachowania niewłaściwe), zagadnienia związane z komunikacją interpersonalną (m.in. niewerbalne formy komunikacji), poruszone zostaną również kwestie dotyczące etykiety kulinarnej czy ubioru.

Uczniowie, uczestnicy szkolenia

fot. Dział Promocji UŚ