Kurs doskonalenia zawodowego w zakresie nauczania etyki i filozofii oraz kreatywności metodą Lego-Logos

27 i 28 lutego 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych w Katowicach (ul. Bankowa 11, Instytut Filozofii) będzie trwać kurs doskonalenia zawodowego w zakresie nauczania etyki i filozofii oraz kreatywności metodą Lego-Logos – kurs pierwszego stopnia pt. „Dlaczego Tales patrzył w niebo?”. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in.:

• jak konstruować i prowadzić zajęcia, aby wyzwalać w uczniach kreatywność,
  • w jaki sposób dodawać odwagi uczniom wycofanym i zachęcać ich do pracy w grupie,
  • przy użyciu jakich metod ośmielać uczniów do czytania, zwłaszcza tych, którzy mają problemy z płynnym czytaniem,
  • jak skutecznie przekazywać uczniom w sposób przystępny i ciekawy trudne treści z zakresu m.in. filozofii, etyki, kultury.

Dwudniowe szkolenie obejmuje 14 godzin kursu, materiały szkoleniowe, zestaw scenariuszy do prowadzenia lekcji, 3-letnią licencję do prowadzenia zajęć metodą Lego-Logos, dyplom ukończenia kursu.

Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Filozofów Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na profilu FB: www.facebook.com/528218730561848.