Krzysztof Lenk otrzyma tytuł doktora honoris causa katowickiej ASP

11 marca 2011 r. o godz. 12.00 w auli Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (ul. Raciborska 37) odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu, w trakcie którego tytuł doktora honoris causa odbierze Krzysztof Lenk.

Krzysztof Lenk (ur. 1936) jest wybitnym projektantem grafikiem, absolwentem katowickiej Filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, profesorem Rhode Island School of Design w Providence w latach 1973–1982, wykładowca łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych; publicysta, krytyk, dydaktyk, wychowawca wielu projektantów odnoszących sukcesy na całym świecie.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w uroczystości udział weźmie prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą.