Konwersatorium „Jak teoria gier może przedłużyć życie?”

Zdjęcie: Instytut Fizyki UŚ

W czwartek 16 czerwca 2016 roku prof. dr hab. Marek Szopa z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego wygłosi wykład pt. „Jak teoria gier może przedłużyć życie?”. Konwersatorium rozpocznie się o godz. 16.00 w sali audytoryjnej II w Instytucie Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4). Spotkanie organizuje Sekcja Fizyki w Ekonomii i Naukach Społecznych Polskiego Towarzystwa Fizycznego Oddział Katowicki.

Wykład będzie okazją do przedstawienia unikalnych możliwości, jakie daje połączenie medycyny, matematyki i ekonomii. Przedstawiona zostanie teoria stabilnego dopasowania: algorytmy odroczonej akceptacji i algorytm TTC oraz ich zastosowania do różnych dziedzin życia społecznego. Dzięki tym algorytmom możliwy staje się nowy rodzaj ekonomii, znalazły one również zastosowanie w medycynie.

Szczegółowe informacje oraz opis wykładu dostępne są na stronie: www.ptf.us.edu.pl