Konsul generalny USA Walter Braunohler z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

3 listopada 2015 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego był nowo mianowany konsul generalny USA Walter Braunohler. Wizyta była okazją do poznania uczelni, jej władz, a także rozwijania dalszej współpracy. Gościa podjął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Konsulowi towarzyszyli przedstawiciele Konsulatu Generalnego USA w Krakowie: konsul ds. prasy i kultury Pamnella DeVolder, konsul ds. politycznych i ekonomicznych Andrew Caruso oraz Marek Guzik i Janina Galas.

W programie wizyty zaplanowano również zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej – American Corner.

Konsul generalny Walter Braunohler rozpoczął misję dyplomatyczną w Krakowie 13 sierpnia 2015 roku.

Na zdjęciu konsul generalny USA Walter Braunohler i JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś