facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Konkurs wiedzy prawniczej „Lex Empiricus”

logo Wydziału Prawa i Administracji UŚ

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Spółka Komandytowa w Katowicach przy współpracy z Future Processing organizuje kolejną edycję konkursu wiedzy prawniczej „Lex Empiricus”. 

Celem konkursu, który adresowany jest do studentów III, IV, V roku oraz absolwentów z roku akademickiego 2016/2017 studiów magisterskich kierunku prawo, jest zachęcenie do poszerzenia wiedzy prawniczej i poszerzania kompetencji poprzez umożliwienie zastosowania wiedzy teoretycznej. Scenariusze zadań finałowych uwzględniają zagadnienia prawne związane z szybko zmieniającymi się dziedzinami życia.

Etap eliminacyjny konkursu potrwa od 16 października do 22 listopada 2017 roku, a etap finałowy odbędzie się 11 grudnia w Uniwersytecie Śląskim i będzie polegał na symulacji codziennej pracy prawnika (udzielanie porad prawnych i wygłaszanie mowy końcowej przed składem sędziowskim).

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie: www.kancelaria-szip.pl/konkurs.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.