Konkurs wiedzy o konfliktach zbrojnych po 1945 roku

17 marca 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się druga edycja „Konkursu wiedzy o konfliktach zbrojnych po 1945 roku”. Ogólnopolskie przedsięwzięcie zostało skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji weźmie w nim udział ponad stu uczestników, reprezentujących dwadzieścia pięć szkół.

Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań zamkniętych. Maksymalny czas wypełnienia testu to 60 minut. Decydująca będzie poprawność merytoryczna prac konkursowych. W przypadku równorzędnych wyników najlepsi uczestnicy wezmą udział w dogrywce.

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.bezpieczenstwo-nm.us.edu.pl.