Konkurs w ramach projektu pt. „ITGrA – IT Girls rEvolution Academy”

dłoń trzymająca długopis

W ramach podsumowania społecznego projektu edukacyjnego „ITGrA – IT Girls rEvolution Academy” 16 listopada 2019 roku w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbył się regionalny konkurs informatyczny „IT Diamonds”. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady i szkolenia skierowane do młodzieży i osób zainteresowanych rozwojem w IT.

W ostatnim etapie projektu wzięły udział 64 dziewczęta z 8 szkół średnich z województwa śląskiego. Zadaniem konkursowym było zbudowanie strony internetowej Fundacji Michelle Obamy. Najlepiej poradziły sobie licealistki z Mikołowa.

W realizację projektu zaangażowały się osoby, które zawodowo lub naukowo zajmują się IT, oraz wolontariusze z firmy Capgemini. W ramach inicjatywy przeprowadzono szkolenia z zakresu programowania, testowania, doradztwa i zarządzania projektami IT, a także związane ze sztuczną inteligencją, cyberbezpieczeństwem oraz internetem rzeczy. Głównym partnerem inicjatywy był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu oraz na Facebooku.

Aktualizacja: 20.11.2019 r.