facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konkurs na małą formę graficzną pn. „Bajki Robotów"

Napis: Bajki Robotów. Konkurs małej formy graficznej

Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie jest organizatorem konkursu na małą formę graficzną pn. „Bajki Robotów” adresowanego do twórców w wieku od 14 do 30 lat. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie cztery prace wykonane dowolną techniką graficzną.

Temat konkursu inspirowany jest twórczością polskiego pisarza, filozofa i futurologa Stanisława Lema. „Bajki robotów” jego autorstwa to groteskowo-baśniowe opowiadania, w których bohaterami i narratorami są roboty. Myślą przewodnią małych form graficznych ma być świat futurystyczno-kosmicznej technologii. Dozwolone są prace związane z ogólnie rozumianym pojęciem „świata przyszłości”.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie młodych artystów, wymiana doświadczeń oraz możliwość konfrontacji osiągnięć graficznych
twórców reprezentujących polskie i zagraniczne środowiska artystyczne. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie.

Termin nadsyłania prac mija 2 lutego 2018 roku. Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronach: www.instytutsztuki.us.edu.pl i www.triennial.us.edu.pl oraz na Facebooku.

Plakat konkursu, na czarnym tle fragment czarno-białego obrazka oraz informację o konkursie, organizatorze oraz adresy stron, na których znajdują się informacje o konkursie