Konkurs młodych fizyków zrzeszonych w Twórczej Grupie QUARK

3 kwietnia 2014 r. o godz. 9.30 w Śląskim Międzywydziałowym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbędzie się konkurs młodych fizyków zrzeszonych w Twórczej Grupie QUARK, działającej przy Pałacu Młodzieży w Katowicach. Grupa przez ostatnie dwa lata miała swoją siedzibę w ŚMCEBI.

W konkursie udział weźmie m.in. Mariusz Nowak, tegoroczny maturzysta, który uzyskał stypendium i rozpocznie studia z fizyki na Uniwersytecie Harvarda. Tutorami młodego naukowca w QUARK byli: mgr Urszula Woźniakowska-Bezak oraz naukowcy z UŚ – prof. Władysław Borgieł i prof. Maciej Maśka.

Mariusz Nowak jest laureatem wielu konkursów organizowanych przez Grupę Twórczą QUARK, uczestnikiem i finalistą Międzynarodowych Konferencji Młodych Naukowców w Moskwie, Nijmegen i na Bali, gdzie zdobył dwa srebrne i jeden złoty medal w fizyce teoretycznej.