facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Konkurs im. Marka Kuczmy

5 grudnia 2009 r. (sobota) JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś uczestniczył w odbywającym się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego posiedzeniu jury Konkursu im. Marka Kuczmy.

Uroczystemu plenum towarzyszyło rozdanie dyplomów laureatom konkursu za 2007 rok. 

Doroczny ogólnopolski konkurs na najlepszą polską pracę z równań funkcyjnych i zagadnień pokrewnych organizowany jest nieprzerwanie od 1974 roku. Oceny prac opublikowanych z tego zakresu dokonuje trzynastoosobowe jury wybierane co dwa lata spośród specjalistów z całej Polski. Laureaci konkursu otrzymują, oprócz dyplomów, nagrody pieniężne ufundowane przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

 

Lista nagrodzonych prac, opublikowanych w 2007 roku:

I miejsce

Tomasz Kochanek, Michał Lewicki: “Stability problem for number – theoretically multiplicative functions”. Proc. Amer. Math. Soc. 135 (2007), no. 8, 2591–2597.

II miejsce

Barbara Przebieracz: “Approximately iterable functions”. Iteration Theory (ECIT '06), 139–157, Grazer Math. Ber., 351, Institut für Mathematik, Karl-Franzens-Universität Graz, Graz, 2007.

III miejsce, ex aequo

Justyna Jarczyk: “Invariance of weighted quasi-arithmetic means with continuous generators”. Publ. Math. Debrecen 71 (2007), no. 3–4, 279–294.
Jacek Wesołowski: “Multiplicative Cauchy functional equation and theequation of ratios on the Lorentz cone”. Studia Math. 179 (2007), no. 3, 263–275.

 

 

W tegorocznej 35. edycji konkursu wyłonione zostały następujące prace:

I miejsce

Janusz Matkowski: “Generalized convex functions and a solution of a problem of Zs. Páles”. Publ. Math. Debrecen 73 (2008), no. 3–4, 421–460.

II miejsce, ex aequo

Tomasz Kochanek: “Stability aspects of arithmetic functions”, Acta Arith. 132 (2008), no. 1, 87–98.
Barbara Przebieracz: “The closure of the set of iterable functions”, Aequationes Math. 75 (2008), no. 3, 239–250.

III miejsce, ex aequo

Jacek Chudziak, Józef Tabor: “Generalized Pexider equation on a restricted domain”. J. Math. Psych. 52 (2008), no. 6, 389–392.
Iwona Pawlikowska: “A method of solving functional equations on convex subsets of linear spaces”, Aequationes Math. 75 (2008), no. 1–2, 1–28.

Laureaci odbiorą dyplomy i nagrody w pierwszą sobotę grudnia 2010 r.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.