Konferencja z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Hadyny

osoba robiąca notatki

Instytut Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle organizują ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję naukową z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Hadyny – założyciela Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, która odbędzie się 2 i 3 października 2019 roku w Cieszynie oraz Wiśle.

Podczas wydarzenia referaty dotyczące twórczości muzycznej i literackiej Stanisława Hadyny wygłoszą naukowcy zajmujący się folklorem, muzyką, historią, literaturą i kulturą. W programie konferencji przewidziano również projekcję filmu „Młodość Chopina” na podstawie noweli „Niezatarte ślady” oraz koncert kameralny „Stanisław Hadyna – in memoriam” w wykonaniu artystów związanych z Uniwersytetem Śląskim.