Konferencja z cyklu „Człowiek – Inny/Obcy Byt”

Od 8 do 9 maja 2013 r. w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego Kierunków Neofilologii (Sosnowiec. ul. Grota-Roweckiego 5) odbywać się będzie I międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa z cyklu „Człowiek – Inny/Obcy Byt” zatytułowana „Człowiek w relacji do zwierząt, roślin i maszyn w kulturze. Aspekt posthumanistyczny i transhumanistyczny”. Konferencja ma na celu omówienie zagadnienia współistnienia z innymi w różnych konfiguracjach, z uwzględnieniem przynajmniej jednej z trzech relacji:

1. Człowiek – zwierzę (człowiek wobec zwierząt/jako zwierzę, zwierzę obok/w nas, razem z nami, zwierzęca strona ludzkiej natury, porozumienie międzygatunkowe);
  2. Człowiek – roślina (człowiek wobec roślin/jako roślina, roślinna strona ludzkiej natury, roślinna wrażliwość, komunikacja między roślinami a ludźmi);
  3. Człowiek – maszyna jako humanoid techniczny lub byt częściowo nieorganiczny (cyborg, sztuczna inteligencja, android, fembot, replikant, robot).

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 31 marca 2013 r. na adres e-mail: justynapisarska@o2.pl. Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. Organizatorem wydarzenia jest Zakład Historii Literatury Rosyjskiej Wydziału Filologicznego UŚ.