Konferencja pt. „Zrównoważony rozwój Polski i województwa śląskiego. Wyzwania i możliwości”

27 listopada 2012 r. o godz. 9.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja na temat zrównoważonego rozwoju Polski i województwa śląskiego. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, panel pt. „Dokąd zmierza kapitalizm – jaki model rozwoju na czas kryzysu?” poprowadzi Bogumił Kolmasiak z Fundacji Zielony Instytut, natomiast w drugiej części, której przewodniczyć będzie radna Sejmiku Województwa Śląskiego dr Małgorzata Tkacz-Janik, omówiona zostanie kwestia „Jakie województwo śląskie do 2020 r.? Inteligentna i zrównoważona gospodarka sprzyjająca włączeniu społecznemu”.

Organizatorami spotkania są Fundacja im. Friedricha Eberta w Polsce i Fundacja Przestrzenie Dialogu. Partnerzy konferencji to: studenckie Koło Naukowe Politologów UŚ, Fundacja im. Heinricha Bölla oraz Zielony Instytut.