Konferencja pt. „Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”

13.04.2018 - 17:05, aktualizacja 13.04.2018 - 17:05
Redakcja: admin

W czwartek 24 maja 2018 roku o godz. 9.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) odbędzie się ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka pt. „Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”. Wydarzenie adresowane do młodych naukowców patronatem honorowym objął JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W programie spotkania zaplanowano dwa panele tematyczne. Pierwszy z nich obejmie zagadnienia związane m.in. z obrotem nieruchomościami rolnymi, administracją rolną, kształtowaniem przestrzeni rolniczej czy instrumentami prawnofinansowymi w rolnictwie. Drugi dotyczyć będzie m.in. bezpieczeństwa żywnościowego i bezpieczeństwa żywności, suplementów diety, chronionych oznaczeń geograficznych czy nowych kategorii żywności.

Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej przy współpracy z Katedrą Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej UŚ.

Szczegółowe informacje nt. konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.wpia.us.edu.pl.