facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „W trosce o wspólny dom: chrześcijanin na drogach ekologii”

Katowice
30.11.2018 - 30.11.2018

W piątek 30 listopada 2018 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18) odbędzie się konferencja pt. „W trosce o wspólny dom: chrześcijanin na drogach ekologii”. W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, który moderować będzie również jeden z paneli dyskusyjnych.

W programie spotkania zaplanowano sesję plenarną poświęconą zagadnieniom związanym m.in. z porozumieniem paryskim, szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach oraz nauczaniem Kościoła w kontekście ochrony środowiska naturalnego na Górnym Śląsku. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusjach prowadzonych w ramach sesji panelowej dotyczącej duchowości, edukacji czy ascezy ekologicznej, a także w czterech panelach specjalistycznych pn.:

• „Cnota miłosierdzia: zanieczyszczenie atmosfery, smog”,
  • „Cnota roztropności: węgiel, paliwa kopalne oraz inne źródła ciepła i elektryczności”,
  • „Cnota umiarkowania: ziemia, która rodzi. Drzewa, gleba, woda”
  • „Cnota sprawiedliwości: szacunek dla osób i rzeczy-odpady, »kultura odrzucenia«”.

Ostatnia część spotkania pn. „Śląski ethos: kopalnia w służbie ekologii” obejmować będzie zwiedzanie sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu oraz występ orkiestry górniczej Kopalni „Guido”. Organizatorami wydarzenia są Wydział Teologiczny UŚ oraz fundacja Renovabis.

Plakat reklamujący wydarzenie: w tle zdjęcie huty, po lewej stronie napis: Międzynarodowa Konferencja Naukowa W trosce o wspólny dom. Chrześcijanin na drodze ekologii. Katowice, WYdział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, 30. 11. 2018