Konferencja pt. „W stronę zdrowego głosu i skutecznej komunikacji”

W ramach Festiwalu Nauki, 23 kwietnia 2013 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „W stronę zdrowego głosu i skutecznej komunikacji”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału.

godz. 14.00–14.15  Uroczyste otwarcie konferencji

godz. 14.15– 15.30  PANEL WPROWADZAJĄCY

godz. 14.15–14.35  Marcin Moroń (Uniwersytet Śląski, Katedra Psychologii Społecznej i Środowiskowej) – „Co analiza głosu mówi psychologowi?”

godz. 14.35–14.55  Marcin Maciołek (Uniwersytet Śląski, Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich) – „Dźwięki nosowe w języku polskim – zalecenia normatywne a tendencje wymawianiowe współczesnych Polaków”

godz. 14.55–15.15  Anna Guzy (Uniwersytet Śląski, Zakład Dydaktyki Języka Polskiego) – „Profilaktyka szansą na zdrowy głos”

godz. 15.15-15.30  Przerwa kawowa

godz. 15.30–17.00  OBRADY PLENARNE

godz. 15.30–15.45  Magdalena Mikrut-Majeranek (Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny) – „Komunikacja pełna barier. Teatr tańca (nie)zrozumiany”

godz. 15.45–16.00  Barbara Wyparło (Uniwersytet Śląski), Sylwia Gwóźdź (Uniwersytet Śląski) – „Dlaczego należy rozgrzać aparat mowy przed   przemówieniem?”

godz. 16.15–16.30  Janina Sabat (Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny) – „Od basu do sopranu, czyli o nauce emisji głosu u śpiewaczek operowych”

godz. 16.30–16.45  Emilia Czarnota, Agata Wypior (Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny) – „Lektor języka polskiego jako obcego - reprezentatywny interlokutor”

godz. 16.45–17.10  Dyskusja

godz. 17.10–17.50  PREZENTACJE POSTEROWE

Barbara Wyparło, Sylwia Gwóźdź (Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny) – „Wskazówki dla mówców, czyli jak rozgrzać aparat mowy przed wystąpieniem publicznym

Michalina Drożdżal  (Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiki i Psychologii) – „Opinie studentów zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej na temat ich przygotowania w zakresie emisji i higieny głosu

Sylwia Gwóźdź (Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny) – „Rola rozgrzewki głosowej w profilaktyce chorób głosu

Barbara Wyparło (Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny) – „Sztuka wystąpień publicznych czyli jak przekonać do siebie słuchaczy

godz. 17.50–18.00  Przerwa kawowa

godz. 18.00–18.50  Profilaktyczny Program Zdrowego Głosu „Jak mówić, żeby nie zaniemówić”,  (warsztat szkoleniowy dla uczestników projektu)

Anna Guzy (Uniwersytet Śląski, Zakład Dydaktyki Języka Polskiego) – „Diagnozowanie problemów emisji głosu w praktyce

godz. 18.50  Podsumowanie i zakończenie konferencji

Organizatorem konferencji jest Polonistyczne Koło Naukowe „Bakałarz”.