Konferencja pt. „Teoretyczne i praktyczne aspekty nauczania na odległość” – DLCC2015

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, Cieszyn
12.10.2015 - 13.10.2015

12 i 13 października 2015 r. na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie będzie trwać międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Teoretyczne i praktyczne aspekty nauczania na odległość” – DLCC2015. Tematem tegorocznej konferencji jest „IT Tools – Good Practice of Effective Use in Education”. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim. Udział w konferencji potwierdzili znani naukowcy w zakresie e-learningu – prof. Antonio dos Reis (Graal Institute, Portugalia) i prof. Norbert Pachler (UCL Institute of Education, Londyn).

Seminarium organizowane jest przez Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Partnerami i współorganizatorami wydarzenia są: Ostrava University (OU, Czechy), Silesian University in Opava (SU, Czechy), Constantine the Philosopher University in Nitra (UKF, Słowacja), University of Extremadura (UEx, Hiszpania), University of Twente (UT, Holandia), The Lisbon Lusíada University (LU, Portugalia), Curtin University in Perth (CU, Australia), Borys Grinchenko Kyiv University (BGKU, Ukraina), Herzen State Pedagogical University of Russia, St.Petersburg, (HSPU, Rosja), Dniprodzerzhinsk State Technical University (DSTU, Ukraina).

Materiały konferencyjne i artykuły przesłane przez autorów będą recenzowane i wydane w języku angielskim w postaci punktowanej monografii naukowej pt. „IT Tools – Good Practice of Effective Use in Education”. Najlepsze artykuły po aktualizacji i recenzji zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu „Special Issue” – renomowanego międzynarodowego czasopisma naukowego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.dlcc.us.edu.pl.