Konferencja pt. „Telewizja regionalna w erze cyfryzacji jako fundament społeczeństwa informacyjnego”

20 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11A) odbędzie się konferencja pt. „Telewizja regionalna w erze cyfryzacji jako fundament społeczeństwa informacyjnego”.
W programie konferencji znajdzie się m.in.: przemówienie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, przemówienie dyrektora TVP Katowice Jerzego Nachela, wystąpienie „Telewizja regionalna w społeczeństwie informacyjnym, prezentacja „Strategia technologiczna TVP. Telewizja cyfrowa – cyfrowy workflow”, wystąpienie „Cyfryzacja i co dalej?” oraz panel dyskusyjny „Społeczeństwo informacyjne jako społeczeństwo obywatelskie. Prawo do informowania i bycia informowanym”, w którym udział wezmą: medioznawca dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz, medioznawca dr hab. prof. UŚ Marek Jachimowski, przewodniczący Rady Programowej TVP Katowice, dyrektor CINiBA dr hab. prof. UŚ Dariusz Pawelec oraz prezydent Katowic Piotr Uszok.

Organizatorami konferencji są: TVP Katowice, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.