facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „Światy poetyckie ks. Jerzego Szymika”

24 listopada 2017 roku o godz. 11.00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się konferencja naukowa pt. „Światy poetyckie ks. Jerzego Szymika” – siódma edycja projektu zatytułowanego „Światy poetyckie”, współorganizowanego od 2014 roku przez Zakład Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

W tegorocznej edycji wydarzenia poświęconemu ks. prof. zw. dr. hab. Jerzemu Szymikowi udział wzięły nie tylko osoby związane z Wydziałem Filologicznym, ale także z Miastem Ogrodów – Instytucją Kultury Katowice.

Przedsięwzięcie pt. „Światy poetyckie” ma na celu opisanie dorobku wybitnych poetów XX wieku z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Efektem spotkań jest seria wydawnicza redagowana przez prof. zw. dr. hab. Mariana Kisiela i dr. Tadeusza Siernego. Dotąd ukazały się: „Światy poetyckie Stanisława Krawczyka” (2014), „Światy poetyckie Tadeusza Kijonki” (2016), „Światy poetyckie Andrzeja Szuby” (2016), „Światy poetyckie Wilhelma Szewczyka” (2016), „Światy poetyckie Tadeusza Sławka” (2017), „Światy poetyckie Feliksa Netza” (2017).