Konferencja pt. „Świat, który rozumie jąkanie”

21 października 2011 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa z okazji Światowego Dnia Osób Jąkających się (ISAD) pt. „Świat, który rozumie jąkanie”.  Konferencja przeznaczona jest dla pracowników naukowych, logopedów, słuchaczy logopedii, nauczycieli, osób jąkających się i wszystkich zainteresowanych problemami niepłynności mowy.

Celem konferencji jest m.in. popularyzacja wiedzy na temat jąkania i innych problemów płynności mówienia w szeroko pojętym środowisku, a szczególnie wśród logopedów, słuchaczy logopedii i nauczycieli. Wydarzenie będzie również okazją do uczczenia pamięci ks. dr. Stanisława Wilczewskiego, kaznodziei, nauczyciela i mistrza terapii jąkania.

Podczas konferencji odbędą się także warsztaty dla osób jąkających się, które poprowadzą specjaliści w zakresie balbutologopedii ze Specjalistycznego Centrum Terapii Jąkania w Wodzisławiu Śląskim pod kierunkiem dr. Mieczysława Chęćka.

Organizatorami wydarzenia są: dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Rafał Molencki, dziekan Wydziału Teologicznego prof. UŚ dr hab. Andrzej Żądło, kierownik Studiów Podyplomowych Kwalifikacyjnych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu dr Olga Przybyla.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: logopedia@us.edu.pl do 19 października 2011 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zaproszenie na konferencję