Konferencja pt. „Struktury zbrodni. Wokół badań nad zbrodniami III Rzeszy”

Od 22 do 23 października 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbywać się będzie konferencja pt. „Struktury zbrodni. Wokół badań nad zbrodniami III Rzeszy”. Omawiając różne kategorie zbrodni uczestnicy dyskusji podejmą próbę odpowiedzi na pytanie o to, jakie były strukturalne i organizacyjne uwarunkowania eksterminacyjnej polityki narodowosocjalistycznych Niemiec. Spotkanie prowadzone w językach polskim i niemieckim, będzie tłumaczone symultanicznie.

Organizatorami konferencji są: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Fundacja Miejsc Pamięci Saksonii-Anhaltu / Miejsce Pamięci ROTER OCHSE Halle (Saale) oraz Fundacja Saskich Miejsc Pamięci / Centrum Dokumentacyjno-Informacyjne Torgau. Współorganizatorami i partnerami są: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Opole/Gliwice, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum w Gliwicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Katowice.