Konferencja pt. „Sport a społeczna dyscyplina”

16 czerwca 2011 r. na Wydziale Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11b) odbędzie się konferencja pt. „Sport a społeczna dyscyplina”.

Socjologowie, psychologowie społeczni oraz praktycy pracy socjalizacyjnej dyskutować będą o rozwiązaniach dla miasta i regionu, które pozwolą efektywnie wykorzystać potencjał środowisk kibiców sportowych. Istotną sprawą będzie także nawiązanie dialogu ze stowarzyszeniami kibiców, władzami samorządowymi, władzami klubów oraz społecznością lokalną.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Kibicowanie jako uniwersalny język”, a także pokaz filmu „Offside”, odbywający się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ARS Independent Katowice.

Organizatorem wydarzenia jest biuro ESK.
Udział w konferencji należy zgłosić na adres e-mail: sport@2016katowice.pl.

Program konferencji

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Kibicowanie bez agresji - czy aby zdążymy do 2012 r.” (17.06.2011).