Konferencja pt. „Skuteczne planowanie projektów badawczych i rozwojowych”

27 maja 2013 r. o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) rozpocznie się konferencja pt. „Skuteczne planowanie projektów badawczych i rozwojowych”. Seminarium adresowane jest do pracowników naukowych zainteresowanych tematyką planowania i przygotowania projektów B+R, identyfikacją potencjalnych źródeł finansowania, określaniem celów badawczych, planowaniem zakresu działań, harmonogramu, budżetu i struktury partnerstwa w projekcie, a także efektywną realizacją tego typu przedsięwzięć.

W panelu dyskusyjnym w charakterze ekspertów wezmą udział praktycy z wieloletnim stażem w zarządzaniu oraz realizacji projektów badawczych i rozwojowych, którzy podzielą się doświadczeniami, a także opowiedzą o trudnościach i zwrócą uwagę na ewentualne zagrożenia mogące pojawić się na każdym z etapów planowania projektu. Udział w wydarzeniu będzie okazją do zapoznania się z ciekawymi case studies z obszaru planowania projektów i praktycznymi wskazówkami, które mogą okazać się cenne w pracy nad przyszłymi projektami.

Konferencja organizowana jest w ramach cyklu „Od idei do patentu”. Szczegółowe informacje wraz z programem spotkania i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej: www.badaniairozwoj.eu.